Select Page


Nowy agregat Thermo King – V-800 MAX Spectrum


Thermo King V800 Max Spectrum
 

Thermo King, producent rozwiązań z zakresu kontroli temperatury w transporcie do różnorodnych zastosowań mobilnych (marka firmy Ingersoll Rand), przedstawia nowy agregat V-800 MAX Spectrum zasilany od silnika pojazdu, zaprojektowany, aby ułatwić dystrybucję miejską produktów w różnych temperaturach.

Przewoźnicy potrzebują rozwiązań chłodniczych, które zapewnią niskie zużycie paliwa i ograniczą całkowite koszty utrzymania. W porównaniu z innymi agregatami chłodniczymi z zasilaniem własnym, przeznaczonymi do samochodów ciężarowych, wersja agregatu z zasilaniem od silnika pojazdu umożliwia bardziej zrównoważony rozwój działalności operacyjnej generującej niższą emisję spalin. Dla wielu firm jest to bardzo istotny czynnik działalności gospodarczej.

V-800 MAX Spectrum odpowiada na to zapotrzebowanie. Jest to przyjazne dla środowiska rozwiązanie chłodnicze do samochodów ciężarowych do 12 ton dopuszczalnej masy całkowitej (DMC), zapewniające niezawodne działanie i większą moc chłodniczą, a jednocześnie niskie zużycie energii.

Nowa linia produktów oferuje funkcję zarówno chłodzenia, jak i grzania, tak aby zapewnić najwyższą wydajność w najbardziej wymagających warunkach dystrybucji miejskiej z licznymi rozładunkami i uciążliwym ruchem drogowym.

Nowa seria obejmuje dwumodułowe agregaty typu split, które spełniają wymagania transportu dwukomorowego, i cechuje się pełną elastycznością sterowania temperaturą umożliwiającą użytkownikom dystrybucję miejską towarów w dowolnie wybranym zakresie temperatury w każdej z komór, niezależnie od tego, czy są to produkty świeże, mrożone czy też wymagające grzania.

„Projektując nową serię V-800 MAX Spectrum, staraliśmy się zapewnić klientom rozwiązanie do wszystkich zastosowań dystrybucyjnych, począwszy od małych sklepów, marketów i sieci spożywczych, poprzez stacje benzynowe, restauracje, firmy cateringowe, po detaliczne dostawy do domu, transport leków i wypożyczalnie środków transportu”, powiedział Dwight Gibson, wiceprezes i dyrektor naczelny Thermo King EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Seria Thermo King V-800 MAX Spectrum zastępuje V-700 MAX Spectrum i oferuje następujące możliwości:

  • 10% wyższą wydajność w porównaniu z poprzednikiem;
  • udoskonalony wydmuch powietrza z parownika i szybsze schładzanie dla zachowania jakości produktu;
  • brak własnego silnika Diesla dzięki technologii napędu bezpośredniego, zapewniającej zrównoważoną działalność operacyjną, niższe zużycie paliwa, niższy poziom hałasu i niższe koszty eksploatacyjne;
  • nową wielotłoczkową sprężarkę zasilaną od silnika pojazdu;
  • szeroki wybór wersji i zasilania elektrycznego.

„Nowa linia jest lżejsza niż poprzednia, oferuje wyższą wydajność i stanowi najbardziej zrównoważone rozwiązanie dla naszych klientów. V-800 MAX Spectrum to urządzenia o najwyższej mocy, zarówno w trybie chłodzenia jak i w trybie grzania, spośród dostępnych na rynku wielotemperaturowych agregatów zasilanych od silnika pojazdu”, powiedział Gibson.

Thermo King współpracował z producentami samochodów ciężarowych, aby poszerzyć dostępność zestawów montażowych, oferując prostą w instalacji, lżejszą i bardziej niezawodną sprężarkę, z niskim poborem energii, zapewniając większą wydajność i lepszą trwałość.

Nowy V-800 MAX Spectrum wykorzystuje nowoczesny sterownik Direct Smart Reefer, dzięki któremu seria agregatów Thermo King zasilanych od silnika pojazdu wykorzystuje najnowszą technologię inteligentnego sterowania mikroprocesorowego. Sterownik umożliwia precyzyjną kontrolę jednej lub kilku temperatur. Poza tym wykorzystuje przyjazny interfejs oraz zapewnia najlepszą w swojej klasie ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Źródło

 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.