Select Page


Technologia Thermo King Whisper™ we flocie Musgrave Wholesale Partners


Thermo King_Musgrave (2)
 

Musgrave Wholesale Partners, lider irlandzkiego rynku usług dostaw artykułów spożywczych w różnych temperaturach dla sektora cateringowego, wybrał ciche, wydajne i energooszczędne rozwiązania Thermo King, producenta rozwiązań do kontroli temperatury w transporcie do różnorodnych zastosowań mobilnych i marki Ingersoll Rand, do swojej nowej i zmodernizowanej floty samochodów chłodni.

 

 

Thermo King wyposażył 50 samochodów dostawczych Musgrave w agregaty T1000 Spectrum z dwoma ustawieniami temperatury, bazujące na technologii Whisper™ z minimalną uciążliwością hałasu. Aby podnieść jakość obsługi, wszystkie agregaty są objęte kompleksową umową konserwacyjną zawartą z Ballinlough Refrigeration, dealerem Thermo King w Irlandii.

 

Znając wymogi klienta, Thermo King współpracował z Musgrave Wholesale Partners na każdym etapie procesu modernizacji, począwszy od projektu zabudowy, poprzez częstotliwość dostaw i otwory drzwiowe, aż po wybór agregatów. Na podstawie szczegółowych konsultacji Musgrave otrzymał kompletne rozwiązanie chłodnicze i usługę wsparcia spełniające wszystkie potrzeby firmy.

 

„Wybraliśmy agregaty Thermo King T1000 Spectrum wraz z planem konserwacyjnym Ballinlough Refrigeration po dokładnej analizie, która wykazała, że to rozwiązanie wraz z wszystkimi funkcjami oferuje najlepszy całkowity koszt w cyklu życia” – powiedział Adrian Hickey, kierownik projektów i transportu w Musgrave Foodservices. „Efektywność kosztowa zapewnia Musgrave większą konkurencyjność na dzisiejszym rynku”.

 

Thermo King_Musgrave (1)

 

„Agregaty Thermo King Spectrum zapewniają niski całkowity koszt w cyklu życia, oszczędność paliwa i prostą obsługę, które w połączeniu z niskimi emisjami i wysoką sprawnością oraz szerokim planem serwisowym stanowiły cechy poszukiwane przez Musgrave” – powiedział Laurent Debias, kierownik ds. zarządzania produktem w Thermo King. „Niezmiernie cieszy nas fakt, że Musgrave wybrał systemy i usługi Thermo King do procesu modernizacji floty”.

Agregaty chłodnicze Thermo King T1000 Spectrum do samochodów ciężarowych są wyposażone w nową rodzinę silników GreenTech™, które redukują emisje, odpady i hałas, wykraczając jednocześnie poza wszelkie obowiązujące wymogi, w tym najsurowsze standardy Unii Europejskiej.

 

Agregaty T1000 Spectrum wybrane przez Musgrave posiadają opcję Whisper, która zapewnia im niebywałą elastyczność i pozwala na realizację dostaw zarówno wcześnie rano, jak i późno w nocy w obszarach miejskich narażonych na hałas. Dzięki temu Musgrave zyskuje korzyść operacyjną, która umożliwia oszczędności paliwa w wyniku mniejszego zatłoczenia na drogach w tych godzinach, ale także przyczynia się do zmniejszenia korków w ciągu dnia, podnosząc bezpieczeństwo na drogach i ograniczając emisję hałasu ze środków transportu. Są to czynniki istotne dla mieszkańców obszarów miejskich.

 

Musgrave wybrał też dodatkowe przełączniki drzwi, które ograniczają wahania temperatur w trakcie licznych dostaw poprzez automatyczne wyłączanie agregatu przy każdym otwarciu drzwi. W połączeniu z Thermo King Data Acquisition System (DAS), bezpiecznym, całkowicie niezależnym rejestratorem temperatury, który prowadzi dokładne zapisy temperatur ładunku od chwili załadunku do końcowej dostawy, przełącznik zapewnia klientowi spokój i pewność, że jego produkty są przez cały czas utrzymywane w odpowiedniej temperaturze.

 

Poza tym dodatkowy zbiornik paliwa umożliwia klientowi oszczędność pieniędzy dzięki wyeliminowaniu konieczności korzystania z droższego oleju napędowego do pojazdów drogowych do zasilania agregatu chłodniczego, tylny kontroler natomiast zapewnia wzrost produktywności, pozwalając pracownikowi odpowiedzialnemu za załadunek na ustawienie agregatu bez opuszczania punktu przeładunkowego.

 

Źródło

 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.