Select Page


Thermo King: 500 agregatów naczepowych sprzedanych w Europie


SLXe R-452A
 

Thermo King producent rozwiązań do kontroli temperatury w transporcie przeznaczonych do różnych zastosowań mobilnych i marka firmy Ingersoll Rand ogłosił dzisiaj, że jego agregaty SLXe™, pierwsze naczepowe rozwiązania chłodnicze, kompatybilne z najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym R-452A o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), w ciągu pierwszych trzech miesięcy od wprowadzenia na rynek sprzedały się już w liczbie ponad 500 sztuk.

 

„Firma Thermo King jest pierwszym producentem, który wprowadził nowy czynnik chłodniczy R-452A w rozwiązaniach kontroli temperatury w transporcie. Cieszymy się, widząc pozytywne reakcje branży na nasze zaangażowanie w ograniczanie emisji gazów cieplarnianych” – mówi Karin De Bondt, wiceprezes Thermo King na kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Ponad 500 agregatów już w obiegu oznacza, że rozwiązanie R-452A spotkało się z dobrym odbiorem oraz że, oprócz możliwości zmniejszenia oddziaływania na środowisko naturalne, klienci oczekują produktów o wysokiej wydajności.”

 

Nowe agregaty naczepowe SLXe wchodzą w skład asortymentu EcoWise™. Firma Ingersoll Rand stworzyła asortyment EcoWise, obejmujący produkty przemysłowe zawierające czynnik chłodniczy, zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu oddziaływań na środowisko poprzez zastosowanie najnowszej generacji czynników o niskim GWP, a także zapewniające wysoką sprawność.

 

Naczepowe agregaty chłodnicze SLXe nadają się do stosowania najnowszej generacji czynnika chłodniczego DuPont™ Opteon® XP44 (R-452A), który zapewnia o około 50% niższy potencjał GWP niż obecnie stosowany czynnik. Agregaty te dodatkowo zmniejszają oddziaływanie na środowisko dzięki zastosowaniu takich nowatorskich usprawnień Thermo King jak:

  • Skraplacze mikrokanałowe, które pozwalają na jeszcze mniejsze napełnienie czynnikiem chłodzącym i minimalizują ryzyko jego wycieku.
  • Niski poziom emisji dźwięku ze specjalnie zaprojektowanym pakietem rozwiązań akustycznych, który ogranicza wytwarzanie hałasu u źródła, dzięki czemu agregat spełnia wymogi PIEK, osiągając poziom dźwięku 60 dB(A) lub niższy w promieniu 7,5 metrów.
  • Opatentowane sterowniki geofencing automatycznie przełączają agregat w tryb niskiej emisji dźwięku po wjechaniu do strefy kontrolowanej.

 

W kolejnych miesiącach 2015 r. firma Thermo King włączy serię produktów związanych z czynnikiem chłodzącym R-452A do swojej oferty rozwiązań transportowych w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

 

Źródło

 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.