Select Page


Thermo King: agregaty chłodnicze z czynnikiem R452A już dostępne


SLXe R452a
 

Firma Thermo King, producent rozwiązań dotyczących kontroli temperatury w transporcie przeznaczonych do różnych zastosowań mobilnych oraz marka firmy Ingersoll Rand, ogłosiła dzisiaj, że jej pierwsze naczepowe agregaty chłodnicze SLXe z czynnikiem chłodzącym nowej generacji R-452A są już dostępne w Europie.

 

Firmy dystrybucyjne zdają sobie sprawę, że stosowanie bardziej ekologicznych rozwiązań w ich pracy zazwyczaj wiąże się z wysoką ceną i niższą wydajnością. Firma Thermo King dzięki swoim agregatom naczepowym z serii SLXe pozwala na zastosowanie nowego rodzaju czynnika chłodzącego o niższym potencjale wpływu na globalne ocieplenie (ang. Global Warming Potential, GWP). Pozwala to na zachowanie tej samej wysokiej wydajności urządzenia przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko naturalne.

„Thermo King to pierwszy producent pozwalający klientom wybrać, kiedy i w jaki sposób chcą oni zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych”, powiedział Dwight Gibson, wiceprezes firmy Thermo King w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Dzięki nowemu czynnikowi chłodzącemu R-452A, dostępnemu teraz w produktach firmy Thermo King, możemy zaoferować naszym klientom rozwiązanie z zakresu chłodnictwa w transporcie ciężarowym, które jest najbezpieczniejsze, najbardziej ekologiczne oraz najbardziej opłacalne z technicznego i finansowego punktu widzenia”.

Nowe rozwiązania gwarantują ten sam wysoki poziom wydajności co dotychczasowe produkty w ofercie firmy — tę samą wydajność chłodniczą, równie szybkie obniżenie temperatury i niskie zużycie paliwa — a ponadto spełniają normy określone w mających dopiero wejść w życie przepisach 2020 F-GAS. Skraplacze mikrokanałowe pozwalają na jeszcze mniejsze napełnienie czynnikiem chłodzącym i minimalizują ryzyko jego wycieku, co dodatkowo przyczynia się do obniżenia wpływu naczepowych agregatów chłodniczych Thermo King na środowisko naturalne.

Firmy transportowe, które chcą jedynie zmodernizować dotychczas używane agregaty, mogą zastosować w swoich systemach czynnik chłodzący nowej generacji DuPont™

Opteon® XP44 (R-452A). Za pośrednictwem swojej najrozleglejszej w branży sieci dealerskiej firma Thermo King oferuje usługi wymiany czynnika chłodzącego.

W kolejnych miesiącach 2015 r. firma Thermo King włączy serię produktów związanych z czynnikiem chłodzącym R-452A do swojej oferty rozwiązań transportowych na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Il Gruppo Lando — włoski operator obsługujący transport towarów dla sieci supermarketów iperlando i Lando — jest pierwszym europejskim klientem, któremu dostarczono agregaty SLXe z czynnikiem chłodzącym R-452A.

„Kwestie ekologiczne zawsze były dla nas ważne, dlatego nieustannie szukamy nowych rozwiązań, które pomogą nam zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne”, powiedział Gianfranco Marchetto, kierownik ds. logistyki, transportu i dystrybucji w Il Gruppo Lando. „Gdy firma Thermo King ogłosiła wprowadzenie na rynek agregatów z czynnikiem chłodzącym nowej generacji, postanowiliśmy wesprzeć tę inicjatywę i zmodernizować naszą flotę, a tym samym zmniejszyć nasz negatywny wpływ na środowisko”.

Nowe rozwiązania z zakresu chłodnictwa w transporcie są efektem zobowiązania klimatycznego, które firma Ingersoll Rand podjęła we wrześniu 2014 r. Będzie to też istotny element łańcucha chłodniczego produktów spożywczych i farmaceutycznych.

Powyższe zobowiązanie obejmuje zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w związku z działalnością firmy o 35 procent do 2020 roku, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez produkty firmy o 50 procent do 2020 roku oraz zainwestowanie w ciągu najbliższych pięciu lat łącznie 500 milionów USD w prace badawczo-rozwojowe związane z produktami w celu uzyskania długofalowej redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Przewiduje się, że przyjęte zobowiązanie przyniesie do 2020 roku zmniejszenie emisji CO2 w skali ogólnoświatowej o około 20 850 000 ton, co odpowiada energii zużywanej w ciągu roku przez niemal dwa miliony gospodarstw domowych.

 

Źródło

 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.