Select Page


Thermo King nawiązuje współpracę z Fareximem


Farmexim1
 

Farmexim, jeden z największych dystrybutorów produktów farmaceutycznych w Rumunii, nawiązał współpracę z Thermo King, producentem rozwiązań do kontroli temperatury w transporcie do różnorodnych zastosowań mobilnych oraz marką Ingersoll Rand, aby unowocześnić swoją miejską flotę chłodniczą dzięki precyzyjnym, stabilnym i bezpiecznym rozwiązaniom chłodniczym.

 

W związku ze wzrostem ilości produktów Farmexim musiał przewozić leki między głównym centrum logistycznym i lokalnymi magazynami. Środki farmaceutyczne wymagają transportu w określonej temperaturze oraz precyzyjnej kontroli temperatury, aby zapewnić zachowanie najwyższej wydajności. Nieskuteczna kontrola temperatury jest nadal głównym problemem branży medycznej, dlatego firmy patrzące przyszłościowo, takie jak Farmexim, chciały unowocześnić swoją flotę chłodniczą, aby zapewnić wykorzystanie najnowszych technologii w dostawie produktów farmaceutycznych.

Firmy farmaceutyczne w dużej mierze polegają na kontrolowanym i niezawodnym transporcie produktów farmaceutycznych, aby zagwarantować zgodność z wytycznymi Unii Europejskiej dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP). Ze względu na to, że stabilne i bezpieczne środowisko o kontrolowanej temperaturze jest niezbędne w transporcie produktów medycznych, Farmexim postanowił udoskonalić swoją miejską flotę chłodniczą. Farmexim poszukiwał też sposobów podniesienia wydajności operacyjnej, ograniczenia poziomu hałasu i zmniejszenia wpływu na środowisko.

 

„W Farmexim zapewniamy dostawę produktów farmaceutycznych w skali krajowej do ponad 3500 klientów, aptek i około 400 szpitali”, powiedział Cosmin Constantin, kierownik floty Farmexim. „Naszym celem jest stałe ulepszanie działań. Wraz z partnerami strategicznymi dążymy do oferowania klientom najlepszych i najbardziej wydajnych usług.”

 

Po dokładnej ocenie i badaniach przeprowadzonych wraz z Termoport, oficjalnym dealerem Thermo King w Rumunii, z uwzględnieniem obliczeń dotyczących zużycia paliwa i emisji hałasu, kierownictwo Farmexim zdecydowało, że nowa miejska flota chłodnicza zostanie wyposażona w agregaty do kontroli temperatury Thermo King T-600R do samochodów ciężarowych. Ze względu na niezbędną przejrzystość danych i pełną informację o kluczowych zdarzeniach mających wpływ na bezpieczeństwo ładunku urządzenia zostały dodatkowo wyposażone w rejestrator danych Thermo King TouchPrint z drukarką.

 

„Termoport i Thermo King zawsze były blisko klientów, oferując najlepsze z możliwych rozwiązań, które spełniają ich potrzeby, standardy jakości i wymogi dotyczące zgodności z przepisami”, powiedział Decebal Stefanescu, dyrektor naczelny Termoport,
dealera Thermo King w Rumunii. „Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć Farmexim pełny pakiet rozwiązań chłodniczych, przyczyniając się do rozwoju firmy.”

 

Produkowana przez firmę Thermo King Seria T ustanowiła nowe standardy w swojej branży obejmujące niezawodność, produktywność oraz niskie koszty użytkowania. Seria ta zapewnia wyższą wydajność przy mniejszych obrotach roboczych oraz precyzyjne sterowanie temperaturowe.

 

Systemy kontroli temperatury do samochodów ciężarowych Thermo King T-600R wybrane przez Farmexim cechują się cichą pracą, niskim zużyciem paliwa i niewielkimi nakładami konserwacyjnymi, zapewniając oszczędność czasu i niższe koszty operacyjne. Agregaty są wyposażone w mikroprocesorowy system kontroli TSR-3 z symbolicznym interfejsem sterowania zapewniającym precyzyjną temperaturę dzięki szybkim i prostym ustawieniom odpowiednich parametrów każdego transportu.

 

Rejestrator Thermo King TouchPrint pozwala Farmexim utrzymać pełną kontrolę nad najważniejszymi zdarzeniami związanymi z bezpieczeństwem towaru, takimi jak otwieranie drzwi lub zmiana nastaw temperatury. Wysoka zdolność przetwarzania danych i pojemna pamięć pozwalają na wygodną pracę z ekranem dotykowym i szybką drukarką termiczną. Dzięki temu początkowa konfiguracja i dalsza obsługa rejestratora są bezproblemowe.

 

Ponadto Termoport dostarczył Farmexim program obsługi technicznej, objęty szeroką krajową siecią serwisową, oraz przeszkolił kierowców firmy.

 

Źródło

 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.