Select Page


Thermo King zmniejsza oddziaływania na środowisko naturalne


Thermo King SLXe-Spectrum_Whisper Pro
 

Firma Thermo King dotrzymuje swojego zobowiązania klimatycznego i pomaga firmom dystrybucyjnym w ograniczaniu oddziaływań na środowisko naturalne.

 

Firma Ingersoll Rand stworzyła asortyment produktów chłodniczych EcoWise™ do zastosowań w dziedzienie klimatyzacji i przemyśle, mających za zadanie zmniejszanie wpływu na środowisko dzięki wysokowydajnym czynnikom chłodniczym nowej generacji o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

Agregaty naczepowe SLXe, dostarczane już do klientów w Europie przez Thermo King (markę należącą do firmy Ingersoll Rand), producenta rozwiązań do kontroli temperatury w zastosowaniach niestacjonarnych, są jednymi z pierwszych produktów w asortymencie EcoWise.

„Firmy transportowe dbające o środowisko naturalne i ekonomię działania oczekują wysokiej wydajności i zapewnienia zgodności z przepisami, które nie weszły jeszcze w życie” – mówi Dwight Gibson, wiceprezes i dyrektor naczelny Thermo King na kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Thermo King spełnia te oczekiwania, a naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera w tym technologicznym i ekologicznym wyścigu, wciąż poszerzając nasz asortyment produktów EcoWise o samochodowe rozwiązania transportowe w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w roku 2015” – dodaje Dwight Gibson.

Produkty Thermo King z portfolio EcoWise spełniają wymagania firm przewozowych, zapewniając rozwiązania, które zmniejszają oddziaływanie na środowisko poprzez obniżenie emisji gazów cieplarnianych (GHG), przy jednoczesnym utrzymaniu, a nawet podniesieniu sprawności, wydajności schładzania i ekonomiki zużycia paliwa.

Nowe naczepowe agregaty chłodnicze SLXe nadają się do stosowania najnowszej generacji czynnika chłodniczego DuPont™ Opteon® XP44 (R-452A), który zapewnia o około 50% niższy potencjał GWP niż obecnie stosowany czynnik. Nowe agregaty dodatkowo zmniejszają oddziaływanie na środowisko dzięki zastosowaniu takich nowatorskich usprawnień Thermo King, jak:

Skraplacze mikrokanałowe, które pozwalają na jeszcze mniejsze napełnienie czynnikiem chłodzącym i minimalizują ryzyko jego wycieku.

Niski poziom emisji dźwięku ze specjalnie zaprojektowanym pakietem rozwiązań akustycznych, który ogranicza wytwarzanie hałasu u źródła, dzięki czemu agregat spełnia wymogi PIEK, osiągając poziom dźwięku 60 dB lub niższy w promieniu 7 metrów.
Opatentowane sterowniki geofencing automatycznie przełączają agregat w tryb niskiej emisji dźwięku po wjechaniu do strefy kontrolowanej.

Chłodnicze rozwiązania transportowe w asortymencie EcoWise są stworzone w oparciu o zobowiązanie klimatyczne przyjęte przez Ingersoll Rand we wrześniu 2014 r. Powyższe zobowiązanie obejmuje zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w związku z działalnością firmy o 35 procent do 2020 roku, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez produkty firmy o 50 procent do 2020 roku oraz zainwestowanie w ciągu najbliższych pięciu lat łącznie 500 milionów USD w prace badawczo-rozwojowe związane z produktami w celu uzyskania długofalowej redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 

Źródło

 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.