Select Page


TT-Thermo King: otwiera nowy punkt


_DSC0438
 

Nowy serwis TT-Thermo King
W połowie czerwca, w podsiedleckim Gręzowie, firma TT-Thermo King otworzyła nowy punkt. Lokalizacja nie jest przypadkowa, bo nowy oddział jest położony nie tylko przy krajowej 2, ale także w okolicach Siedlec, gdzie zarejestrowano ponad 2500 pojazdów chłodniczych.

Nic dziwnego, że w tym „zagłębiu chłodniczym” powstał serwis obsługujący tego typu pojazdy. Nowy serwis ma 10 000 mkw. powierzchni. W hali serwisowej o pow. 800 mkw. zlokalizowano 2 stanowiska przejazdowe, pozwalające na jednoczesną obsługę 4 zestawów. Obiekt został wyposażony we wszystkie urządzenia potrzebne do diagnostyki i napraw zarówno urządzeń chłodniczych, jak i klimatyzacyjnych. W Gręzowie można również zainstalować nowe agregaty. Obiekt wyposażony został również w obszerny magazyn oraz cześć biurowo-socjalną i powstał przy 40 proc. wsparciu środków z UE.

Inwestycja miała na celu stworzenie nowych miejsc pracy, nic więc dziwnego, że kadra mechaników składa się z fachowców pochodzących z najbliższej okolicy Gręzowa. Mechanicy przeszli gruntowne szkolenie w serwisie znajdującym się w podpoznańskich Komornikach.

W ceremonii otwarcia serwisu brali udział przedstawiciele regionalnego stowarzyszenia przewoźników z Siedlec, a tradycyjną wstęgę przecinał obok prezesa TT-Thermo King Wojciecha Żołądka, szef stowarzyszenia Waldemar Jaszczur. Podczas ceremonii otwarcia wyraził on nadzieję, że nowy obiekt będzie służył także poprawie obsługi serwisowej dla miejscowych przewoźników. Zdaniem Jakuba Glinkowskiego, dyrektora ds. operacyjnych i serwisu TT-Thermo King, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, serwis będzie mógł być rozbudowany o kolejne stanowiska naprawcze. Obiekt dysponuje również salą szkoleniową w której będzie można podnosić kwalifikacje zarówno mechaników, jak i szkolić kierowców w zakresie obsługi sprzętu chłodniczego.

Zbigniew Witamborski


 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.