Select Page


Iveco: CNG–przyszłość zaczyna się już dziś


 

W dniach 29-30 marca 2011r. w Rzeszowie i Sandomierzu odbyły się kolejne konferencje dotyczące sprężonego gazu ziemnego (CNG) pt. ”Zastosowanie sprężonego gazu ziemnego CNG w transporcie drogowym – perspektywy rozwoju”.

Konferencje zorganizowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Rzeszowska oraz Gazownia Sandomierska.

Tematyka konferencji dotyczyła możliwości zastosowania gazu ziemnego w transporcie drogowym. Podczas wystąpien poruszano zarówno aspekty ekologiczne związane z wykorzystaniem tego paliwa, jak i kwestie techniczne i finansowe.

Konferencji towarzyszyły liczne dyskusje oraz prezentacje nowych ekologicznych pojazdów samochodowych (NGV) zasilanych sprężonym gazem ziemnym.

W gamie pojazdów użytkowych prezentacja Iveco zdominowała obie konferencje. Najszersza oferta pojazdów Iveco CNG na rynku europejskim w gamie Daily od 3,5 do 7 ton, EuroCargo 12 i 16 ton oraz Stralis 18 i 26 ton stanowi kompleksowa odpowiedź w tym przyszłościowym segmencie przewozu towarów.

Na konferencji można było obejrzeć różne aplikacje Daily CNG: autobus, kontener dystrybucyjny, czy mały pojazd do wywozu nieczystości stałych.


 

Katagoria: vany
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.