Select Page


Mercedes Benz: kurierskie vany roku 2014


Matthias Hindemith, Leiter Vertrieb Mercedes-Benz Transporter Deutschland, vor dem siegreichen Sprinter mit serienmäßigem Seitenwind-Assistent.
 

Dostawcze Mercedesy z tytułami kurierskich vanów roku 2014

Jury złożone z przedstawicieli sektora usług kurierskich i pocztowych w szeregu testów wyłoniło najlepsze auta dostawcze Mercedes-Benz Vito i Sprinter z tytułami kurierskich vanów roku – „CEP Van of the Year 2014” Crosswind Assist z nagrodą za innowacje w kategorii „Bezpieczeństwo”

Kolonia/Stuttgart. Samochody dostawcze Mercedes-Benz – Vito 113 CDI oraz Sprinter 316 CDI – pokonały niedawno swoich konkurentów na trasach testowych na terenie dawnego Księstwa Bergu w Niemczech. Eksperci z branży usług kurierskich i pocztowych uznali oba modele za najlepsze w odpowiadających im kategoriach. Dodatkowo, specjalną nagrodą za innowacje wyróżniono system Crosswind Assist, oferowany wyłącznie przez Mercedes-Benz.

Matthias Hindemith, szef sprzedaży Mercedes-Benz Vans w Niemczech, podczas ceremonii wręczenia nagród powiedział: „Jesteśmy zadowoleni szczególnie wtedy, gdy to klienci wcielają się w rolę jurorów i przyznają nam nagrody. To dowód uznania dla naszych wysiłków w obszarze projektowania, produkcji i serwisu”.

Zespół ekspertów nagrodził dostawcze modele Mercedes-Benz

W tym roku już po raz 14. wydawnictwo ETM ze Stuttgartu zorganizowało konkurs „CEP Van of the Year”. Zespół 38 profesjonalistów z branży kurierskiej i pocztowej (tzw. CEP) ocenił łącznie 22 modele samochodów, wybierając najlepsze z nich w czterech kategoriach. Na co dzień eksperci ci zarządzają własnymi flotami pojazdów, są więc obeznani z wymaganiami, jakie stawia się przed autami dostawczymi. Bazując na tych doświadczeniach, poszczególne modele poddano zróżnicowanym próbom w rzeczywistych warunkach. Po każdej jeździe testowej kierowcy wypełniali formularz ocen podzielony na kilka sekcji (funkcjonalność, komfort jazdy, prowadzenie, design oraz, rzecz jasna, ekonomia). W sumie, podczas testów w rejonie dawnego Księstwa Bergu odbyto 600 jazd, pokonując ponad 14 tys. km.

Tytuły „CEP Van of The Year 2014” dla Vito i Sprintera

Mercedes-Benz Vito wyprzedził silną konkurencję i zajął pierwsze miejsce w kategorii „aut dostawczych do 3 ton”. Podobnie jak w latach poprzednich, model doceniono przede wszystkim za niezrównany układ napędowy oraz wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa.

Sprinter po raz kolejny zatriumfował w kategorii „aut dostawczych do 3,5 tony” – tak samo, jak przez minione 8 lat. Jury było pod wrażeniem jego wydajności, komfortu jazdy oraz poziomu bezpieczeństwa.


 

Katagoria: vany
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.