Select Page


Mercedes-Benz: Nowa generacja Vito


 

Nowa generacja samochodów Mercedes-Benz Vito wyznacza nowe standardy   samochodów dostawczych. Nowy napęd pracuje efektywnie i oferuje top-performance. Dostępna opcjonalnie technologia BlueEFFICIENCY, dbająca o najwyższy poziom ochrony środowiska i oszczędność,  jest naprawdę wyjątkowa. Ponadto Vito wyróżnia się jeszcze większą ładownością i solidnością. Znacznie obniżony poziom hałasu, a także nowe podwozie i zmodyfikowany cockpit ułatwiają obsługę i poprawiają ergonomię.

Napęd: ekonomiczny i czysty, opcjonalnie technologia BlueEFFICIENCY

Nowy napęd w samochodzie Mercedes-Benz Vito pokazuje, ile można osiągnąć w samochodach dostawczych stosując najnowocześniejsze rozwiązania techniczne – najwyższy poziom ekonomiczności poprzez niskie zużycie paliwa, niski poziom emisji zgodny z normą emisji spalin Euro 5. Emisje CO2 i zużycie paliwa są niższe w porównaniu z poprzednimi modelami aż do 15 procent.

Uzyskanie tak doskonałych parametrów jest możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym aktualnej generacji cztero- i sześciocylindrowych silników Mercedes-Benz oraz zastosowaniu technologii BlueEFFICIENCY. Inne zalety to między innymi dodatkowe odbiorniki elektryczne, których pobór prądu regulowany jest według zapotrzebowania, funkcja ECO-Start-Stop silnika oraz opony ze zoptymalizowanym oporem toczenia. Technologia BlueEFFICIENCY dostępna jest w samochodach Vito opcjonalnie. Nowa sześciobiegowa skrzynia montowana seryjnie w połączeniu ze wszystkimi czterocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi także obniża emisje i zużycie paliwa. Szeroki zakres przełożeń manualnej skrzyni biegów prowadzi do wysokiej siły pociągowej przy niskich prędkościach i przy wyższych prędkościach obniża prędkość obrotową silnika oszczędzając paliwo. W zależności od planowanego użytkowania można wybrać Vito z mocą od 70 kW (95 KM) do 190 kW (258 KM).

Solidny i wytrzymały: podwyższona ładowność, zmodyfikowane podwozie
Na charakter Mercedes-Benz Vito jako szczególnie wytrzymałego i sprawdzającego się w praktyce samochodu dostawczego wskazują nowe, solidne zderzaki. Vito to prawdziwy praktyk świetnie radzący sobie w surowej codzienności transportu. Podkreśla to także różna dla poszczególnych modeli, częściowo znacznie zwiększona ładowność i zupełnie nowe dopracowanie podwozia. Zarówno oś przednia jak i  tylna zostały w najdrobniejszych szczegółach opracowane na nowo i w pełni dostosowane do poszczególnych modeli. Charakterystyki zawieszenia są różne, inne w szczególnie wytrzymałych w furgonach, a inne w komfortowym Vito Kombi.

Podwyższony komfort, znacznie obniżony poziom hałasu
Wnętrze nowej generacji przekonuje do siebie uproszczoną obsługą i nową koncepcją kolorystyczną. Wyraźnie zyskały walory estetyczne przestrzeni wewnętrznej. A w związku z tym znacznie obniżył się także poziom hałasu.

Wizualnie nową generację Mercedes-Benz Vito można rozpoznać po nowych reflektorach. Do tego dochodzą zmienione zderzaki.


 

Katagoria: vany
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 9 lat temu.