Select Page


Mercedes-Benz: Vito dla WOŚP


 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wzbogaciła się o Mercedesa Vito 116 CDI – prezent od Mercedes-Benz z okazji 125- lecia wynalezienia samochodu przez Carla Benza (patent Motor-Wagen Nr. 1 z 29 stycznia 1886 roku).

Warszawa, 24 stycznia, główna siedziba Mercedes-Benz Polska: podjeżdżają dwa Sprintery w barwach Wielkiej Orkiestry. Jurek Owsiak w towarzystwie instruktorów ratownictwa medycznego wpada do salonu, w którym nagle robi się serdecznie i świątecznie. Z rąk prezesa Mercedes-Benz Polska odbiera kluczyki do sześcioosobowego Vito 116 CDI i wsiada do samochodu.

„To nieporównywalna zmiana w stosunku do modeli, którymi jeżdziliśy dziesięć – dwanaście lat temu. Będzie nam służył do jazdy po całej Polsce, gdzie kształcimy nauczycieli z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po to, by potem uczyli tego swoich uczniów w szkołach podstawowych” – cieszy się Jurek Owsiak. Ustępuje miejsca jednej z intsruktorek. Ania. Młoda kobieta też sie uśmiecha. „Nie ma problemu, jeżdżę przecież Sprinterem, więc Vito to nie wyzwanie” – mówi Ania.

Wzruszenia nie krył też Prezes Mercedes-Benz Polska, Jan Madeja: „Panie Jurku, robi Pan świetną robotę”.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od prawie 10 lat jest klientem Mercedes-Benz. W swojej akcji szkoleniowej z zakresu nauki pierwszej pomocy dla uczniów szkół podstawowych, którą objętą jest ponad milion dzieci , WOŚP używa Sprinterów. W 2010 Orkiestra zakupiła kolejne dwa pojazdy.


 

Katagoria: vany
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.