Select Page


Mercedes-Benz: Nowy Viano


 

Samochód definiujący na nowo najwyższy segment w klasie van: Mercedes-Benz Viano wyznacza nowe standardy. Nowe silniki i skrzynie biegów ograniczają emisję spalin i zużycie paliwa, a całkowicie przeprojektowane zawieszenie ma charakterystykę zapewniającą komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Kokpit oraz kabina pasażerska są wyposażone atrakcyjniej, niż kiedykolwiek wcześniej. Postronni obserwatorzy natychmiast rozpoznają Viano między innymi po „twarzy”, utrzymanej w stylistyce aktualnych samochodów osobowych spod znaku gwiazdy oraz po nowo ukształtowanym tyle.

Napęd: ekologiczne silniki z technologią BlueEFFICIENCY

Podstawą modernizacji Viano jest całkowicie na nowo zaprojektowany, niezwykle  ekologiczny napęd. Wszystkie silniki spełniają wymagania normy emisji spalin EU 5, a wyraźnie zmniejszone spalanie wiąże się z ograniczeniem emisji CO2 – w zależności od wersji silnikowej aż o 15 procent. Szczególne znaczenie ma przy tym, obok nowej 6-biegowej manualnej skrzyni biegów, seryjna technologia BlueEFFICIENCY z funkcją ECO-Start-Stop. Ten innowacyjny pakiet techniczny jest unikatowym rozwiązaniem w samochodach typu van. Nowe czterocylindrowe silniki z turbosprężarkami o zmiennej geometrii w Viano CDI 2.0 generują moc 100 kW (136 KM), wzgl. 120 kW (163 KM) w Viano CDI 2.2 i przekonują wysoką kulturą pracy dzięki zastosowaniu wałków wyrównoważających.

Zawieszenie: komfort i bezpieczeństwo jazdy na najwyższym poziomie

Już pierwsze produkowane modele Mercedes-Benz Viano dzięki zastosowaniu tylnego napędu były bardzo zwrotne i dynamiczne. W nowym Viano walory te potęguje całkowicie na nowo zaprojektowane i optymalnie dostrojone zawieszenie. Zarówno oś przednia, jak i tylna nawiązują do poprzedników jedynie podstawową konstrukcją. Tym samym Viano znacznie podwyższa poprzeczkę w swojej klasie pod względem komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Wysoki standard bezpieczeństwa i bogate wyposażenie seryjne, obejmujące różne systemy wspomagające kierowcę są w tej klasie nieporównywalne i, tak jak do tej pory, zapewniają nowemu Viano status lidera.

Wnętrze: perfekcyjne wyposażenie, jazda w ciszy

Lista modernizacji wprowadzonych we wnętrzu nowego Viano jest bardzo długa, sięga od A, jak „ambientowe oświetlenie” po Z, jak „zasilanie z dodatkowego gniazdka. Zmiany można streścić w dwu punktach: jeszcze więcej komfortu i jeszcze wyższa jakość wyposażenia.

Nadwozie: drugie oblicze Viano i nowy tył

W wyglądzie Viano widoczne są liczne nowe akcenty, od atrapy chłodnicy po tylne lampy. Nowa „twarz” Viano, utrzymana w stylistyce aktualnie produkowanych osobowych Mercedesów ma jeszcze bardziej wyraziste rysy. Atrapa chłodnicy jest obramowana nowymi reflektorami, z seryjnie montowanymi światłami dziennymi i przeciwmgielnymi. W nowej generacji Viano opcjonalnie dostępna jest kombinacja reflektorów bi-ksenonowych ze światłami dziennymi w technologii LED, światłami aktywnymi przy skręcie i funkcją statycznego doświetlania zakrętów oraz spryskiwaczami reflektorów


 

Katagoria: vany
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.