Select Page


Mercedes-Benz: nowy Vito


 

Ładowny, niezniszczalny, niezawodny – Mercedes-Benz Vito dzień po dniu bez słowa skargi realizuje trudne zadania, gdyż jego konstruktorzy znają się na rzeczy. Teraz dostawczy samochód mocniej przyłoży się do pracy: jeszcze bardziej ekonomiczny i jednocześnie ekologiczny, praktyczniejszy i zarazem bardziej dynamiczny – koncern Daimler poddał Mercedesa Vito gruntownej modyfikacji. Nowe silniki i skrzynie biegów ograniczają emisję spalin i zużycie paliwa aż o 15 procent, przy równoczesnym wzroście osiągów pojazdu. Całkowicie przeprojektowane zawieszenie ma charakterystykę konsekwentnie dostosowaną do przewozu osób lub transportu towarów – w zależności od modelu. Stanowisko pracy kierowcy we wszystkich modelach oraz kabina pasażerska w osobowej wersji Vito są wyposażone atrakcyjniej, niż kiedykolwiek wcześniej. Postronni obserwatorzy natychmiast rozpoznają nowe wcielenie Mercedesa Vito między innymi po „twarzy”: łączy stylistykę aktualnych modeli osobowych oznaczonych gwiazdą z krzepą właściwą samochodom użytkowym.

Napęd: ekonomiczne silniki i technologia BlueEFFICIENCY obniżają koszty

Podstawą modernizacji Vito jest całkowicie na nowo zaprojektowany, niezwykle oszczędny i ekologiczny napęd. Wszystkie silniki spełniają wymagania normy emisji spalin Euro 5, a wyraźnie zmniejszone spalanie wiąże się z ograniczeniem emisji CO2 – w zależności od wersji silnikowej aż o 15 procent. Ponadto dostępna opcjonalnie technologia BlueEFFICIENCY umożliwia zarówno dalsze ograniczenie zużycia paliwa, jak i zmniejszenie emisji szkodliwych związków. Ten innowacyjny pakiet techniczny – wyposażenie dodatkowe w wersji furgon, seryjne w osobowym Vito – jest unikatowym rozwiązaniem w segmencie samochodów dostawczych. Nowe silniki czterocylindrowe w Vito 110 CDI rozwijają moc 70 kW (95 KM), w Vito 113 CDI 100 kW (136 KM), wzgl. w Vito 116 CDI 120 kW (163 KM) i przekonują wysoką kulturą pracy, dzięki zastosowaniu wałków wyrównoważających.

Wszystkie silniki wysokoprężne są wyposażone w katalizator oksydacyjny, filtr cząstek spalin oraz chłodzony układ recyrkulacji spalin. Montowana we wszystkich wersjach czterocylindrowych nowa manualna skrzynia biegów ECO Gear dzięki zastosowanej rozpiętości przełożeń zapewnia zarówno optymalne osiągi, jak i niskie spalanie oraz korzystne parametry emisji spalin.

Wyżej uplasowany jest Vito 122 CDI z wysokoprężnym silnikiem V6, który przekonuje nie tylko wysoką kulturą pracy, ale również mocą i elastycznością: pokaźne 165 kW (224 KM) nie ogranicza jego walorów ekonomicznych i ekologicznych. Szczególnie wymagania dotyczące zarówno mocy i komfortu spełnia Vito 126, wyposażony w silnik benzynowy V6 o mocy 190 kW (258 KM).

Nowe zawieszenie: większa stabilność i komfort na miarę

Już pierwsze produkowane modele Mercedes-Benz Vito dzięki zastosowaniu tylnego napędu były bardzo zwrotne i dynamiczne. W nowym Vito walory te potęguje całkowicie na nowo zaprojektowane i optymalnie dostrojone zawieszenie. Zarówno oś przednia, jak i tylna nawiązują do poprzedników jedynie podstawową konstrukcją. Tym samym Vito znacznie podwyższa poprzeczkę w swojej klasie pod względem stabilności toru jazdy, komfortu i bezpieczeństwa oraz możliwości obciążania ładunkiem. Każda z wersji – furgon, osobowo-towarowa i osobowa – mają zawieszenie osi tylnej perfekcyjnie dostosowane do przeznaczenia. Wysoki standard bezpieczeństwa i bogate wyposażenie seryjne, obejmujące różne systemy wspomagające pracę kierowcy są w tej klasie nieporównywalne i, tak jak do tej pory, zapewniają nowemu Vito status pełniącego rolę przykładu lidera.

Wnętrze: praktyczne i komfortowe stanowisko pracy z rozbudowanym wyposażeniem

Jeszcze łatwiejsza obsługa funkcji, więcej komfortu, wyższa jakość – tak można podsumować modernizację wnętrza Vito.

Nowa dźwignia zmiany biegów, przyciski w górnym panelu na konsoli środkowej lub podwyższony standard opcjonalnego panelu obsługi w dachu – Vito jest bardziej przyjazny dla użytkownika, niż kiedykolwiek wcześniej. Najróżniejsze elementy nowego wyposażenia podwyższają walory samochodu, zapewniają indywidualizację i przede wszystkim wspierają kierowcę podczas pracy. Na życzenie można kierować Vito za pomocą czteroramiennej kierownicy wielofunkcyjnej z nowymi przyciskami i matowo chromowanymi nakładkami. We wszystkich wersjach Vito do dyspozycji jest radio nowej generacji i Rear Seat Entertainment – nowe hasło w dziedzinie zapewniania informacji i rozrywki siedzącym z tyłu pasażerom. Podczas dłuższej podróży pasażerowie mogą oglądać zajmujące filmy lub poświęcić uwagę proponowanym przez biznesowego partnera prezentacjom: Vito spełnia również takie zadania.

Nowa koncepcja kolorystyki wnętrza, łącznie z wykładziną podłogową, jak również nowe oświetlenie podwyższają zarówno wizualne walory wnętrza osobowej wersji Vito, jak i jego tradycyjną funkcjonalność.

Nadwozie: z całą pewnością Vito – ale nowy Vito ze zmienionym obliczem

Wprowadzone zmiany są wyraziście podkreślone nową stylistyką nadwozia. „Twarz” Vito jest w stylu aktualnie produkowanych osobowych Mercedesów, jednak z cechami właściwymi dla samochodu użytkowego. Atrapa chłodnicy jest obramowana nowymi reflektorami, z seryjnie montowanymi światłami dziennymi i przeciwmgielnymi. W nowej generacji Vito opcjonalnie dostępna jest kombinacja reflektorów bi-ksenonowych ze światłami dziennymi w technologii LED, światłami aktywnymi przy skręcie i funkcją statycznego doświetlania zakrętów oraz spryskiwaczami reflektorów. Zmieniono również przedni zderzak; karbowana powierzchnia podkreśla walory użytkowe Vito. W ramach opcji zderzak może być lakierowany w kolorze nadwozie – wtedy jest gładki.


 

Katagoria: vany
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.