Select Page


Nowy prezes DAF Trucks N.V.


Preston Feight appointed DAF president
 

 

Firma PACCAR Inc, właściciel DAF Trucks N.V., ogłosiła, że 1 kwietnia 2016 r. Preston Feight obejmie stanowisko prezesa DAF Trucks N.V. Preston Feight przejmuje stanowisko po Harrie Schippersie, który został mianowany wiceprezesem PACCAR odpowiedzialnym za DAF Trucks i PACCAR Parts w biurze w Seattle.

Preston Feight jest związany z PACCAR od 18 lat. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego PACCAR w Kenworth Truck Company. W ramach struktur PACCAR piastował coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska w Kenworth, jako naczelny inżynier i zastępca dyrektora naczelnego ds. marketingu i sprzedaży. Preston Feight jest absolwentem Uniwersytetu Północnej Arizony (licencjat w dziedzinie budowy maszyn) i Uniwersytetu Kolorado (magister zarządzania inżynierią). Na nowym stanowisku będzie dodatkowo odpowiedzialny za Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii.

Harrie Schippers jest związany z PACCAR od 30 lat. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa PACCAR i prezesa DAF Trucks. Przez lata zajmował odpowiedzialne stanowiska w obszarze rachunkowości i finansów. Przed powołaniem na stanowisko prezesa DAF w 2010 r. pełnił funkcję dyrektora finansowego DAF. Jest absolwentem Uniwersytetu w Tilburgu (magister ekonomii). W 2007 r. był uczestnikiem Programu Rozwoju Kadry Menedżerskiej w Stanford.

DAF Trucks N.V. — część amerykańskiego koncernu PACCAR Inc., jednego z największych na świecie producentów ciężkich pojazdów ciężarowych — jest wiodącym producentem lekkich, średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych. Firma DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i podwozi pojazdów ciężarowych, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć rozwiązania do wszystkich zastosowań transportowych. DAF jest również wiodącym dostawcą usług: kontraktów serwisowych DAF MultiSupport, usług finansowych firmy PACCAR Financial oraz dostaw najwyższej klasy części zapewnianych przez firmę PACCAR Parts. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza podzespoły, takie jak osie i silniki, zwłaszcza dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. DAF Trucks N.V. dysponuje zakładami produkcyjnymi w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii, Leyland w Wielkiej Brytanii i Ponta Grossa w Brazylii oraz ponad tysiącem punktów dealerskich i serwisowych na całym świecie.


 

Katagoria: zmiany kadrowe
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.